site.btaБрест излезе на трето място във Франция след домакински успех над Монпелие

Брест излезе на трето място във Франция след домакински успех над Монпелие
снимка: Daniel Cole/AP Photo (архив)

Отборът на Брест победи Монпелие с 2:0 като домакин в среща от 18-ия кръг на френското футболно първенство. С четвъртия си пореден успех в Лига 1 Брест се изкачи на трето място във временното класиране с 34 точки, на една зад втория Ница. Монпелие е 12-и с 18 точки в актива си.

Юго Манети реализира за 1:0 в полза на домакините в 48-ата минута на двубоя. Футболистите на Брест задържаха аванса от един гол до заключителните моменти на мача, когато във втората минута на добавеното време Жереми Льо Дуарон покачи на 2:0.

Метц продължава негативната си серия в Лига 1, след като претърпя поражение като домакин на Тулуза с 0:1 в друга среща от кръга. Венсан Сиеро бе точен от дузпа за Тулуза в 12-ата минута. Домакините останаха с човек по-малко в 72-ата минута заради червения картон на Кристоф Ерел. Метц е на 16-а позиция в подреждането, в зоната на изпадащите с 16 точки, а Тулуза е 14-и със 17 точки.

Клермон постигна едва трета победа от началото на сезона, надигравайки Нант с 2:1 като гост. Клермон е предпоследен, 17-и с 14 точки, докато Нант заема 13-о място с 18 точки след като допусна четвърта поредна загуба.

Шамар Никълсън изведе гостите напред в резултата в 29-ата минута. Флоран Моле изравни малко след началото на второто полувреме. Той се разписа за 1:1 в 47-ата минута. Домакините останаха с човек по-малко в 73-ата минута след червен картон за Бени Траоре, а победният гол за Клермон бе дело на Джим Алевина в 89-ата минута.