site.btaДомакинът Германия откри Европейското първенство по хандбал за мъже с успех срещу Швейцария

снимка: AP Photo/Martin Meissner

Домакините от Германия също пред рекордна публика, която изгледа и срещата на Франция и Република Северна Македония, победи Швейцария с 27:14. По-рано в същата "Меркур Шпил-Арена" в петлите биха с 39:29 пред 53 586 зрители.

Юри Кнор вкара 6 гола за Швейцария, 4 от които през първото полувреме, когато Бундестимът водеше с 13:8. Лени Рубин беше точен 4 пъти за Швейцария. Андреас Волф се отличи във вратата на Германия с 13 спасявания.

"Това също е специално изживяване за стар човек като мене. Беше невероятно“, каза националният треньор, 64-годишният Алфред Гисласон по телевизия ZDF.

Може би заради публиката, която освиркваше швейцарците в началото, тимът на домакините не успя да наложи надмощие. И гостите вероятно щяха да дръпнат в началото, ако не беше отличният Волф на вратата. Другата положителна новина беше формата на Юри Нор, който даде тон на мача само след 47 секунди с първото си попадение.

След като поведоха с 13:8 до полувреме, след почивката отборът на Германия не допусна много напрежение и поддържаше преднината си с гол за гол. Юстус Фишер и Юлиан Кьостер добавиха по 3 гола за домакините на Европейското първенство.

Европейското първенство по хандбал за мъже се провежда в шест германски града с участието на 24 отбора, разпределени в шест групи по четири състава. Напред продължават първите два отбора от всяка група, които ще бъдат поставени в нови две групи по 6.

Актуален европейски е Швеция, която през 2022-а година вдигна титлата свед 27:26 над Испания. Шведите са и с най-много европейски титли – пет. Сега те са в група Е на турнира и днес в късната среща излизат срещу Босна и Херцеговина.

Към 19:27 на 24.07.2024 Новините от днес