site.btaФранция победи Република Северна Македония в мача на откриването на Европейското първенство по хандбал

снимка: AP/Martin Meissner

Франция победи с 39:29 Република Северна Македония в мача на откриването на Европейското първенство по хандбал за мъже, което се провежда в Германия.

Двубоят от група "А" започна равностойно, като македонците дори поведоха с 10:8 през първото полувреме, приключило при 17:13 в полза на "петлите".

След почивката Франция отново диктуваше събитията на полето и постепенно увеличаваше аванса си. Двубоят се проведе на футболния стадион на Фортуна Дюселдорф "Меркур Шпил-Арена" пред рекордната за хандбален мач публика от 53 586 зрители.

Най-резултатен за победителите стана Юго Дескат със 7 попадения. Неговият съотборник Дилан Наи добави още 6 гола.

За Република Северна Македония най-резултатен стана Жарко пешевски, разписал се седем пъти в мрежата на "петлите".

Франция загуби срещу Дания след продължение в мача за третото място на Евро 2022.

По-късно тази вечер домакинът Германия ще се изправи срещу защитаващия титлата си отбор на Швеция в другата среща от група "А" на турнира.

Към 17:24 на 24.07.2024 Новините от днес