site.btaВтора поредна победа за женската щафета на Швеция за Световната купа по биатлон

Втора поредна победа за женската щафета на Швеция за Световната купа по биатлон
снимка: АП/Sven Hoppe

Женската щафета на Франция спечели втори пореден старт за Световната купа, след като триумфира на 4 по 6 километра от петия кръг на Световната купа по биатлон в германския зимен център Руполдинг.

Лу Жанмоно, Жане Ришар, Софи Шово и Жюлия Симон използваха осем допълнителни патрона, без наказателна обиколка и финишираха първи за 1:08:44.5 часа.

На втора позиция е Швеция, на 8.7 секунди зад победителя с 6 допълнителни патрона без наказателна обиколка.

Трети завършиха представителите на домакините от Германия с пасив от 46.7 секунди и с 6 допълнителни патрона.

Щафетата на България в състав Валентина Димитрова, Лора Христова, Мария Здравкова и Даниела Кадева беше затворена с обиколка на трети пост и остана на 16-о място от общо 19 стартирали щафети.

В генералното класиране при щафетите след четири от общо пет старта начело Норвегия с 286 точки, пред Франция и Швеция с по 285 точки.

Утре е мъжката щафета в Руполдинг (Германия).

Към 08:25 на 24.07.2024 Новините от днес