site.btaЛокомотив София победи Дунав Русе като гост и се доближи до водещата тройка отбори в баскетболното първенство за жени

Локо София по време на мач с Академик Пловдив / Снимка: БТА

Теодора Големанска отбеляза десет точки и спечели осем борби, а Локомотив София победи Дунав Русе със 73:43 (19:8, 24:14, 12:8, 18:13) и се доближи до водещата тройка отбори в българското баскетболно първенство за жени.

Локомотив е четвърти с 21 точки и една зад отборите на Рилски Спортист и Монтана, които са с по мач по-малко. С още една точка напред е лидерът в шампионата Берое, който също още не е изиграл мача си от 13-ия кръг.

Локомотив доминираше от старта в Русе, като гостите поведоха с 10:2 след първата и единствена тройка на Гергана Цекова четири минути след началото. Тя пропусна следващите си четири стрелби от далечно разстояние. Столичанки завършиха първата четвъртина с преднина от 11 точки и я увеличиха с още десет до полувремето.

Въпреки че намалиха скоростта през второто полувреме, баскетболистките на Локомотив увеличиха преднината си на 25 точки в края на третата четвъртина и спечелиха с разлика от 30.

Най-резултатна в мача бе Ина Димова, която отбеляза 15 точки за Локомотив. Цекова добави 13 и спечели пет борби, а Магдалена Георгиева завърши с 12 точки и бе единствената с повече от една тройка, след като наниза последния кош в мача от далечно разстояние. Големанска бе най-близо до дабъл-дабъл с десетте си точки и осемте борби, последната от които уловена за атаката и тройката на Георгиева 23 секунди преди края.

Най-резултатна за Дунав, който е последен в класирането с 12 загуби от също толкова мачове, бе Красимира Милкова с 15 точки. Една по-малко вкара Зорница Герасимова, а капитанът Кристиана Маркова спечели осем борби.