site.btaФабиан Марожан изхвърли Гаел Монфис на старта на турнира в Окланд

Фабиан Марожан изхвърли Гаел Монфис на старта на турнира в Окланд
Фабиан Марожан започна с победа на турнира в Окланд / снимка: АП/Andy Wong

Унгарецът Фабиан Марожан започна с победа над френския ветеран Гаел Монфис участието си на турнира на твърда настилка от сериите АТП 250 в Окланд, Нова Зеландия.

Марожан, чиято последна победа бе преди точно два месеца на турнира в София, се наложи с 6:4, 6:7(6), 7:6(4) след 2 часа и 38 минути игра.

Двубоят бе последен от програмат на първия състезателен ден и напълно оправда очакванията на зрителите.

24-годишният Марожан взе първия сет и имаше леко игрово предимство и във втория, в който се стигна до тайбрек. В него унгарецът получи два мачбола при 6-4 точки, но пропусна и при двете си възможности да затвори срещата.

Монфис не пропусна този шанс и 37-годишният французин изравни сетовете, правейки обрат до 8-6.

В решителния трети сет Монфис поведе с пробив и сервираше за спечелването на срещата, но Марожан успя да се събере и да изравни за 5:5. В тайбрека унгарецът отново започна по-добре и успя да приключи срещата при втория си и общо четвърти мачбол в мача.

Във втория кръг Марожан ще играе с водача в схемата Бен Шелтън от САЩ, който почива в първия кръг.

С победа в Окланд започна и нидерландецът Ботик ван де Зандсхулп, който надделя със 7:6(5), 6:2 над петия в схемата Кристофър Юбанкс от САЩ.

В първия сет пробивите липсваха, а в тайбрека Ван де Зандсхулп бе по-точен, за да спечели със 7-5 точки. Загубеният първи сет прекърши Юбанкс и във втория сет той взе само два гейма, като така допусна петата си поредна загуба и няма победа вече три месеца.

В следващия кръг Ван де Зандсхулп ще срещне квалификанта Алехандро Табило от Чили, който спечели с 1:6, 6:3, 6:2 срещу хърватина Борна Гойо.

Японецът Таро Даниел, германецът Даниел Алтмайер и французинът Люка ван Аше същи продължават към втория кръг след двусетови победи.

Към 16:14 на 30.09.2024 Новините от днес