site.btaРома се измъчи с Кремонезе, но си осигури дерби с Лацио на четвъртфиналите за Купата на Италия

Снимка: Аlfredo Falcone/AP

Отборът на Рома трябваше да трепери до края на мача с Кремонезе за Купата на Италия, като бе воден до 77-ата минута в резултата, но успя да направи късен обрат и да спечели с 2:1. Така тимът на Жозе Моуриньо си осигури дерби на четвъртфиналите на турнира с градския си съперник Лацио.

Преди година втородивизионния Кремонезе успя да отстрани Рома на четвъртфинал с 2:1, а сега също бе на десетина минута от нова сензация. В 37-ата минута на мача нападателят на Кремонезе Франк Цаджу успя да изненада защитата на "вълците" и да открие резултата.

Рома успя два пъти да уцели гредите на вратата на гостите, преди Ромелу Лукаку да изравни в 77-ата минута.

Влезлият в игра на почивката Пауло Дибала донесе успеха на тима си в 85-ата минута от дузпа за нарушение срещу Леонардо Спинацола в наказателното поле.

Цял мач за Кремонезе игра българският национал Валентин Антов, който получи жълт картон в деветата минута на мача.

Рома ще играе четвъртфинала срещу Лацио идната сряда. От турнира за Купата на Италия вече отпаднаха шампионът Наполи и двукратният носител на трофея Интер Милано, елиминирани от Фрозиноне и Болоня. Ювентус ще се изправи днес срещу Салентината в последния мач от осминафиналите.

Вчера тимът на Аталанта също се нареди сред последните осем тима в турнира, като надигра Сасуоло с 3:1.

Към 11:19 на 06.07.2024 Новините от днес