site.btaЛевски София се наложи над ЦСКА в дербито на волейболния шампионат на България при мъжете

Отборът на Левски София победи ЦСКА с 3:0 (25:22, 33:31, 29:27) като домакин в дербито от 11-ия кръг на шампионата на България по волейбол за мъже.

Успехът бе трети пореден и общо осми за „сините“ от началото на сезона, докато тимът на ЦСКА допусна четвърто поражение от 11 изиграни двубоя.

Двата състава направиха много оспорван сблъсък, в който и трите гейма се решиха в заключителните моменти. След равенство 21:21 в първата част, домакините успяха да поведат с 24:21 и стигнаха до победното 25:22.

Вторият гейм вървеше точка за точка, като „червените“ на три пъти повеждаха при 29:28, 30:29 и 31:30, но волейболистите на Левски удържаха противника и ликуваха при 33:31.

Последва също толкова драматичен трети гейм в хода, на който гостите имаха аванс от 3 точки, включително при 22:19, но „сините“ изравниха за 22:22 и в крайна сметка триумфираха след 29:27.

Кристиян Титрийски се отличи с 10 точки за победителите, а Владимир Гърков добави 9 точки.

За гостите най-резултатен бе Страхиня Бързакович с 16 точки.

В следващия кръг от първенството Левски София ще посрещне Марек Юнион Ивкони на 24 януари, а ЦСКА ще гостува на Монтана ден по-късно.