site.btaВолейболистите на Левски София ще се включат в церемонията по награждаване на международния турнир "Звезди на бъдещето"

снимка: ВК Левски София

Волейболистите от мъжкия отбор на Левски София, които се класираха за четвъртфиналите в европейския клубен турнир Чалъндж къп, ще се включват в церемонията по награждаването на третия международен турнир за момчета и момичета "А1 Звезди на бъдещето". Официалното закриване на турнира с връчването на шампионските купи и индивидуалните отличия е утре (23 декември) от 13:45 часа в спортна зала "Левски София".

Медали ще получат всички участници, тъй като мотото е, че всички са победители, а турнирът на българска земя ражда бъдещи големи волейболни съперничества, но и приятелства. 12 отбора от пет силни волейболни нации - България, Италия, Сърбия, Русия и Полша участват в надпреварата.

След мачовете от втория състезателен ден и изиграни общо по 4 от 5 срещи на всеки отбор Левски води при момичетата, а Дяволи Роза - при момчетата.

Левски записа победа с 3:0 над италианския Перуджа, след което отстъпи с 1:2 гейма от полския Стежица за първата си загуба в турнира при момичетата. ЦПВК записа две победи с по 2:1 гейма - над руския Нижни Новгород и над сръбския Цървена звезда. Нижни Новгород се справи чисто с Перуджа, а Цървена звезда се наложи над Стежица с 2:1.

След като Левски беше записал две победи - 3:0 над ЦПВК и 2:1 над Цървена звезда в първия ден, "сините" водят във временното класиране кръг преди края. На втора позиция е руският Нижни Новгород с една точка по-малко.

Италианският Дяволи Роза е близо до шампионската купа при момчетата след победа с 3:0 гейма в директната битка за върха срещу домакините от Левски. До този момент двата отбора имаха по три чисти успеха. В първия мач от втория състезателен ден Дяволи Роза спечели с 3:0 и срещу Берое. Левски спечели с 3:0 срещу сръбския Цървена звезда, а в първия ден бе надвил българските Берое и Люлин. Люлин първо бе победен от руския Факел с 3:0, а след това също надигра с 3:0 Цървена звезда за дебютния си успех на турнира.

Третото издание на международната надпревара за момчета и момичета до 16 години завършва на 23 декември с последните пети мачове. Входът за зрители в зала "Левски София" е свободен.

Към 21:17 на 24.07.2024 Новините от днес