site.btaАнтоан Гризман изравни рекорд на Луис Арагонес, Севиля постигна победа над Гранада при дебюта на новия си треньор Кике Санчес Флорес

Снимка: AP Photo/Pablo Garcia

Атлетико (Мадрид) се задоволи само с точка от равенството 3:3 срещу Хетафе на свой терен в 18-ия кръг от първенството на Испания, но Антоан Гризман влезе в клубната история с изравнен голов рекорд на иконата на клуба и на испанския футбол Луис Арагонес.

Френският нападател вкара два пъти – за 3:1 от дузпа, и вече има 173 попадения с фланелката на "дюшекчиите", колкото е отбелязал и Арагонес в периода 1964 – 1974 година. Малкият столичен клуб стигна до равенството от дузпа в добавеното време, като по този начин сложи край и на серията на Атлетико от 20 поредни домакински победи.

Борха Майорал беше точен от 11-те метра, за да накаже останалите още в 38-ата минута 10 на терена играчи на домакините. Ако бяха спечелили този мач, "дюшекчиите" щяха да подобрят клубния рекорд с 21-а поредна домакинска победа. 20 поредни те вече веднъж са правили през 2013-а година.

В края на краищата исках да си тръгнем от този мач с три точки, а не стана. И това е малко срамно. Но съм невероятно щастлив за постижението на Гризман. Той просто е човек, който винаги дава всичко от себе си на тренировките, в мачовете за клуба и е много важен човек за Атлетико. Трябва да се научим да ценим важните хора, заяви старши треньорът Диего Симеоне след края на мача.

Френският нападател вкара своя 172-и гол в 44-ата минута след подаване на Родриго Рикелме, а в 69-ата изравни постижението на Арагонес след точно изпълнена дузпа. Феновете на стадион "Уанда Метрополитано" скандираха имената и на Гризман, и на Арагонес, в момента на точното изпълнение на наказателния удар с десния крак. Двамата са постигнали попаденията си в почти сходен брой мачове – починалият през 2014-а година и легендарен треньор ги е вкарал в 370 срещи. Гризман го прави в своя 364-и мач за Атлетико.

Равенството изкачи Атлетико на 3-ото място с равни точки с Барселона – по 35, но с мач по-малко и по-добри показатели. На върха в класирането остава сензацията и братски клуб на Манчестър Сити с 44 точки, с 2 повече от Реал (Мадрид).

Борха Майорал изравни за Хетафе за 171 в 53-ата минута със своето първо попадение в мача, а Алваро Мората изведе отново Атлети напред, засичайки точно с глава центриране на Маркос Йоренте в 63-ата. След това Гризман направи 3:1, а в рамките на 6 минути накрая се стигна до равенството. Най-напред Оскар Родригес намали, а в 3-ата минута на добавеното време Майорал вкара дузпата.

Севиля реагира по перфектен мач и отнесе с 3:0 намиращия се на предпоследното 19-о място отбор на Гранада. Това беше и дебют за новия треньор на тима Кике Санчес Флорес, който преди два дни зае поста от уругваеца Диего Алонсо. Адриа Педроса, Лукас Окампос и легендата Серхио Рамос се разписаха за успеха на гостите, за които това е край на серията от 10 мача без победа.

Първенство на Испания по футбол, срещи от 18-ия кръг в Ла Лига:
Райо Валекано - Валенсия 0:1 Атлетико Мадрид - Хетафе 3:3 Гранада - Севиля 0:3 утре: Барселона - Алмерия Атлетик Билбао - Лас Палмас Виляреал - Селта Виго в четвъртък: Бетис - Жирона Кадис - Реал Сосиедад Алавес - Реал Мадрид Майорка - Осасуна временно класиране: 1. Жирона 17 14 2 1 41:20 44 точки 2. Реал Мадрид 17 13 3 1 38:11 42
4. Атлетико Мадрид 17 11 2 4 35:19 35
3. Барселона 17 10 5 2 31:19 35 5. Атлетик Билбао 17 9 5 3 33:19 32 6. Реал Сосиедад 17 8 6 3 29:18 30 7. Бетис 17 6 9 2 19:17 27 8. Хетафе 18 6 8 4 24:23 26 9. Лас Палмас 17 7 4 6 15:14 25 10. Валенсия 18 6 5 7 19:22 23 11. Райо Валекано 18 4 8 6 16:24 20 12. Осасуна 17 5 4 8 19:26 19 13. Севиля 17 3 7 7 23:24 16 14. Алавес 17 4 4 9 14:23 16 15. Виляреал 17 4 4 8 23:33 16 16. Майорка 17 2 9 6 14:20 15 17. Кадис 17 2 8 7 14:24 14 18. Селта Виго 17 2 7 8 16:25 13 19. Гранада 18 1 6 11 20:40 8 20. Алмерия 17 0 5 12 17:39 5

Към 10:30 на 24.07.2024 Новините от днес