site.btaБолоня си осигури четвърто място в Серия А, след като спечели три точки срещу Рома

снимка: AP/Massimo Paolone

Болоня  се наложи с 2:0 пред собствена публика срещу Рома в среща от 16-ия кръг от Серия А. "Червено-сините" постигнаха пета поредна победа в шампионата на Италия и се изкачиха до четвъртото място с 28 точки, докато столичани са на седма позиция с три пункта по-малко от днешния си противник.

Домакините поведоха в резултата в резултата в 37-ата минута след гол на Николас Моро, разписал се след асистенция на Дан Ндойе.

Четири минути след почивката Расмус Кристенсен се вкара автогол в опит да изчисти центриране в наказателното поле на "вълците".

По-късно тази вечер лидерът в класирането Интер Милано гостува на Лацио в Рим, докато в понеделник Аталанта приема Салернитана.