site.btaС много късмет и отличен вратар Фиорентина победи Верона, равенство между Удинезе и Сасуоло в италианската Серия А

Снимка: Tano Pecoraro/La Presse via AP

Фиорентина трябва да благодари на късмета си и на своя вратар Пиетро Терачано, който спаси ранна дузпа и помогна на отбора да победи Верона с 1:0. В другата среща от ранния след обяд Удинезе и Сасуоло завършиха 2:2.

Фиорентина стигна до успеха благодарение на попадение на Лукас Белтран в 78-ата минута и се изравни с по 27 точки с Наполи, който заема 4-ото място. Гостите от Верона са предпоследни с 11.

Пиетро Терачиано спаси дузпа в 4-ата минута, която сам предизвика, и направи серия от спасявания в цялото протежение на мача. Още във 2-ата минута Майкъл Фолоруншо изпревари Терачано, който около 10-ия метър го подсече. Стражът обаче компенсира грешката си, след като спаси удара от бялата точка на Милан Джурич, както и последващото действие на Сирил Нгонге.

В 18-ата минута М’Бала Нзола вкара топката във вратата след подаване на Белтран, но попадението не беше зачетено заради засада. До края на първата част обаче веронци бяха много по-активни и Терачано трябваше да спасява воле на Джурич, както и удари по земята на Нгонге и Фолоруншо.

След почивката стражът продължи с отличните си изяви и извади под гредата на Исак Хиен. Чак след 70-ата минута Фиорентина погледна напред, а вратарят на жълто-сините Монтипо трябваше да се разтяга максимално, за да извади бомбен изстрел на Роландо Мандрагора.

В 78-ата минута Фиорентина най-накрая излезе от задънената улица с първия гол на Белтран в Серия А. Бруно Амионе направи хаотичен опит да изчисти удар на Иконе в наказателното поле, но Белтран реагира по-бързо от всеки друг, буквално взривявайки мрежата от 12 метра с отлично сервираната му топка.

Удинезе продължи серията си на пет мача без победа след 2:2 на свой терен със Сасуоло. Домакините доминираха до момента, в който останаха 10 на терена. Най-напред Лоренцо Лука откри резултата в 36-ата минута, а Роберто Перейра удвои 10 след началото на втората част.

В 59-ата минута Мартин Пайеро беше отстранен след преглед на фаула му с помощта на системата ВАР. Той ритна в глезена Ерлик от гостите и трябваше да напусне терена. В 74-ата минута заради ритник на Фести Ебуселе срещу Андреа Пинамонти съдията отсъди дузпа, която Доменико Берарди реализира.

Осем минути преди края невероятно нелеп фаул на бившия футболист на Лудогорец Кристиан Кабаселе, който сега играе за Удинезе, донесе нова дузпа. Пак националът Берарди се нагърби и вкара за 2:2.