site.btaЛевски София достигна до домакински успех срещу Берое 2016 във волейболното първенство

снимка: БТА

Левски София победи с 3:1 (29:27, 20:25, 25:21, 25:22) у дома Берое 2016 в последен мач от петъчната програма в десетия кръг в шампионата на България по волейбол за мъже.

Столичани записаха седми успех през кампанията и изместиха ЦСКА от второто място в класирането, а по-рано днес "червените" победиха с 3:2 у дома Марек Юнион Ивкони.

В първата част "сините" спечелиха драматично с 29:27, след като старозагорци водеха с 23:20.

Берое 2016 взе реванш за изпуснатия аванс и изравни при 25:20 в своя полза. Последвалите два гейма бяха в полза на Левски и столичани приключиха мача след 25:21 и 25:22 за 108 минути на полето.

Владимир Гърков реализира 17 точки за Левски София, а Кристиян Титрийски добави още 15.

За "зелените" с 19 пункта се отличи Спас Байрев. Отборът от Стара Загора е на седмо място във временното класиране.

В събота ще бъдат изиграни още три двубоя от шампионата на България по волейбол.