site.btaОтборът на Шумен надигра Ямбол като гост в Националната баскетболна лига

Отборът на Шумен надигра Ямбол като гост в Националната баскетболна лига
снимка: Национална баскетболна лига

Отборът на Шумен победи тима на Ямбол с 82:74 (15:20, 21:15, 27:21, 19:18) като гост в зала „Диана“ в мач от 11-я кръг в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. Баскетболистите на Шумен прекъснаха серията си от четири поредни поражения и постигнаха четвърти успех от началото на сезона, а съставът на Ямбол допусна втора поредна и общо шеста загуба от 11 мача.

Домакините стартираха по-добре и водеха с 20:15 след първата четвърт, но състезателите на Шумен направи серия от 12:2 за по-малко от 5 минути във втората част и обърнаха до 27:22.

Ямбол намали изоставането си до точка на почивката – 35:36 и въпреки, че стигна до равенство в един момент от третата четвърт, не успя да осъществи обрат. Гостите държаха водачеството преди последния период при 63:56 и не изпуснаха инициативата до края на двубоя.

Ивайло Тонев бе най-полезен за победата на Шумен с 29 точки и 5 борби, а Брайън Камерън допринесе с 16 точки, 4 борби и 6 асистенции.

За домакините Павел Маринов завърши с 22 точки, 3 борби и 4 асистенции, докато Иван Лилов и Айзък Бонтон вкараха по 15 точки.

В следващия кръг на 17 декември Ямбол ще бъде домакин на ЦСКА, а Шумен приема шампиона Балкан.

Срещи от 11-я кръг в Sesame Национална баскетболна лига (НБЛ) за мъже:

Ямбол – Шумен                           – 74:82 (20:15, 15:21, 21:27, 18:19)

от неделя:
Миньор 2015 (Перник) - Черно море Тича  - 88:81 (14:15, 23:23, 17:20, 19:15, 15:8) след продължение

Черноморец (Бургас) - Левски            - 84:72 (21:18, 22:14, 24:19, 17:21)
ЦСКА - Берое (Стара Загора)             - 99:86 (27:20, 29:25, 16:23, 27:18)
Академик (Пловдив) - Балкан (Ботевград) - 75:73 (20:15, 17:30, 16:20, 22:8)

Спартак (Плевен) - Рилски спортист      - 97:95 (15:29, 22:18, 25:20, 23:18, 12:10) след продължение

1. Черноморец          11     11    0     940:796     22 точки
2. ЦСКА                11     8     3     956:850     19
3. Спартак Плевен      11     7     4     959:881     18
4. Рилски спортист     11     6     5     883:828     17
5. Балкан              11     6     5     888:863     17
6. Ямбол               11     5     6     876:929     16
7. Миньор 2015         11     5     6     837:937     16
8. Шумен               11     4     7     909:933     15
9. Левски              11     4     7     837:865     15
10. Берое              11     4     7     904:943     15
11. Академик Пловдив   11     3     8     852:926     14
12. Черно море Тича    11     3     8     851:941     14

Към 22:49 на 26.06.2024 Новините от днес