site.btaАйнтрахт Франкфурт нанесе първа загуба на шампиона Байерн Мюнхен в Бундеслигата този сезон

снимка: Arne Dedert/dpa via AP

Айнтрахт Франкфурт разгроми с 5:1 шампиона Байерн Мюнхен в среща от 14-ия кръг на футболното първенство на Германия. За баварците това е първо поражение за сезона след серия от десет победи и две равенства.

Байерн отстъпваше с 0:3 още след първите 36 минути. Омар Мармуш откри резултата в 12-ата, а Ерик Дина Ебимбе удвои аванса след половин час игра. Уго Ларсон отбеляза третия гол преди Йозуа Кимих да върне едно попадение малко преди почивката. Ебимбе се разписа за втори път в началото на втората част, а Ансгар Кнауф направи резултата 5:1 в 60-ата минута.

Айнтрахт Франкфурт победи Байерн с 5:1 както и през 2019 година, което тогава коства поста на треньора Нико Ковач. Айнтрахт стана първият отбор от 48 години, който отбеляза пет гола за един час срещу баварците в Бундеслигата след собствената си победа с 6:0 през 1975 година.

"Това беше заслужено поражение. Представянето ни беше незадоволително, включително и моето. Франкфурт се възползва максимално от това. Бяхме наказани за нашите грешки", каза треньорът на Байерн Томас Тухел пред Sky TV.

Ветеранът Томас Мюлер добави, че "загубата с 1:5 изисква реакция" и обеща, че "ще отвърнем на удара".

Треньорът на Айнтрахт Франкфурт Дино Топмьолер заяви: "Призовах момчетата да покажат реакция след четирите загубени мача. Можехте да видите, че горят от самото начало. Но ние ще останем здраво стъпили на земята".

Байерн остава на второ място в класирането с 32 точки и мач по-малко. Тимът е на три точки от лидера Байер Леверкузен, който утре гостува на Шутгарт. Айнтрахт заема седма позиция с 21 точки.

В двубой между новаците в елита Хайденхайм надделя над Дармщад с 3:2.

Унион Берлин победи Борусия Мьонхенгладбах с 3:1 и сложи край на серията си без успехи, продължила три месеца и половина. Кевин Фоланд реализира дузпа в средата на първото полувреме, Бенедикт Холербак вкара в 50-ата, а Микел Кауфман приключи нещата в 75-ата, за да сложи край на поредицата от 16 мача без успех във всички турнири след победата с 4:1 над Дармщат на 26 август.

Феновете на Бундеслигата изразиха своята съпротива срещу външни инвеститори, които Германската футболна лига (DFL) планира да привлече, за да генерира повече приходи. Привържениците на Унион Берлин и Борусия Мьонхенгладбах издигнаха банери с надписи "Не на инвеститорите в DFL" по време на мача.

Унион се измъкна от последното място и вече е 15-и в подреждането, докато Майнц 05 вече е на дъното преди неделния си мач срещу Кьолн.

Вердер Бремен спечели срещу гостуващия Аугсбург с 2:0 с голове на Никлас Щарк в 39-та и на Марвин Дукш в 65-ата минута.

Волфсбург загуби домакинството си на Фрайбург с 0:1. Единственото попадение реализира Михаел Грегорич в 74-ата минута.

В късния мач Борусия Дортмунд приема РБ Лайпциг.