site.btaРеал Мадрид постигна 12-а победа за сезона в Евролигата по баскетбол за мъже

Реал Мадрид постигна 12-а победа за сезона в Евролигата по баскетбол за мъже
снимка: AP Photo/Darko Vojinovic

Защитаващият титлата си Реал (Мадрид) победи като гост Панатинайкос (Гърция) с 90:78 (24:23, 22:22, 26:10, 18:13) в двубой от 13-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже и записа 12-и успех от началото на сезона.

Испанците стигнаха до успеха след силна трета четвърт и удържаха преднината си до последната сирена. Тимът е лидер в класирането с баланс 12-1, а гърците са 13-и с 6-7.

Марио Хезоня реализира 19 точки за Реал, Габриел Дек добави16 точки и 5 борби, а Джанан Муса вкара 14. Серхио Люл отбеляза 11 точки, а Валтер Таварес се отчете с 10 точки и 9 борби.

За Панатинайкос се отличиха Кендрик Нън с 24 точки и Матиас Лесор с 18.

Сръбският Партизан записа трета поредна победа, след като спечели домакинството си на Армани Милано (Италия) с 82:69 (20:25, 19:19, 22:18, 21:7).

Кевин Пънтър реализира 19 точки за успеха, а Бруно Кабокло добави 16 и 5 борби, Зак Лидей реализира 15 точки.

За италианците Шавон Шийлдс вкара 19 точки.

Партизан е на седмо място в класирането със седем победа и шест поражения, а Армани Милано заема 16-а позиция с 4-9.

Анадолу Ефес (Турция) спечели като гост на АЛБА Берлин (Германия) с 97:89 (22:15, 15:25, 27:25, 33:24) след отлична четвърта четвърт на двубоя и се изкачи на осмото място.

Срещите в Евролигата продължават тази вечер с нови осем мача от надпреварата.

Към 11:26 на 04.07.2024 Новините от днес