site.btaКъсни два гола и дузпи помогнаха на Фиорентина да отстрани Парма от турнира за купата на Италия

Фиорентина острани Парма след дузпи от тунира за купата на Италия / снимка: АП/Massimo Paolone

С два гола в края на редовното време, а след това и след изпъление на дузпи помогнаха на Фиорентина да отстрани второтодивизионния Парма от турнира за купата на Италия.

"Виолетовите", които през миналия сезон достигнаха до финала на надпреварата, сега се класираха за четвъртфиналите след 6:3 след изпълнение на дузпи. В редовното време и продълженията мачът приключи при 2:2.

На "Артемио Франки" гостите от Парма нанесоха двоен удар в средата на първото полувреме. В 21-вата минута Адриан Бернабе откри, а 120 секунди след това Анже-Йоан Бони бе точен за 2:0.

Домакините от Фиорентина дълго време търсиха начин как да пробият отбраната на съперника и натискът им, особено през втората част, се отплати в последните минути. В 83-тата М'Бала Нзола намали, а в 89-ата Рикардо Сотил бе точен за 2:2.

В допълнителните 30 минути нов гол не падна и така победителят от осминафиналната двойка трябваше да бъде определен чрез дузпи. При тях и четиримата изпълнители за Фиорентина бяха точни, докато за Парма вкара единствено Ернани, а пропуски направиха Денис Ман и Дриса Камара.

На четвъртфиналите Фиорентина очаква победителя от двойката между Интер и Болоня, като ако това са "нерадзурите", това ще бъде повторение на миналогодишния финал, спечелен от Интер с 2:1.

Към 11:16 на 06.07.2024 Новините от днес