site.btaХебър елиминира Левски от турнира за Купата на България с гол в добавеното време на Атанас Кабов

Снимка: БТА

Купа на България по футбол, мач от осминафиналите между Хебър (Пазарджик) и Левски (София):

Хебър - Левски - 2:1 (0:0)
голмайстори: 1:0 Ангел Бастунов 68-дузпа, 1:1 Уелтън 90+1, 2:1 Атанас Кабов 90+9
стадион: "Георги Бенковски", Пазарджик
главен съдия: Васимир Ел-Хатиб
жълти картони: Георги Николов (Хебър); Асен Митков (Левски).
състав на Хебър: Матвей Игонен, Ангел Бастунов, Атхан Исуф, Атанас Кабов, Лазар Марин, Роберт Мазан, Георги Николов, Карлос Охене, Стилиян Тисовски, Стефан Цонков и Олексий Збун.
състав на Левски: Пламен Андреев, Кристиан Димитров, Асими Фадига (85-Асен Чандъров), Андриан Краев (77-Илиян Стефанов), Асен Митков (70-Дарлан), Жереми Петрис, Рикардиньо, Роналдо (70-Марин Петков), Цунами (85-Патрик-Габриел Галчев), Келиан ван дер Каап и Уелтън.

Нападателят Атанас Кабов вкара в деветата минута на добавеното време и Хебър (Пазарджик) победи Левски с 2:1 като домакин в мач от осминафиналите на турнира за Купата на България по футбол.

Хебър създаде първото чисто положение в мача. В шестата минута водещият реализатор на първенството Георги Николов засече центриране от корнер на Атанас Кабов, но неговият удар с глава попадна в тялото на Пламен Андреев. Топката рикошира от тялото на стража и се отклони към вратата на "сините", но той я изби с лява ръка.

Левски стигна до най-доброто си положение след центриране на Жереми Петрис отдясно, но Уелтън не затрудни Матвей Игонен с удара си с глава.

Хебър поведе в 68-та минута на срещата от дузпа. Жереми Петрис изби центриране към Алексий Збун, който опита да напредне към вратата, но бе фаулиран от френския защитник. Ангел Бастунов изпрати топката в долния десен ъгъл и домакините взеха гол преднина.

Левски натисна след гола и в последните десетина минути "сините" създадоха три положения, като и трите бяха завършени от Уелтън. В 81-та минута бразилецът стреля неточно от границата на наказателното поле, а седем по-късно получи перфектен пас от Марин Петков пред вратата. Той стреля с едно докосване и уцели лявата странична греда.

Третото положение обаче бе реализирано от Уелтън. Той направи добре познатия си пробив по лявото крило, който завърши с дрибъл към наказателното поле. Бразилецът се освободи от пазача си и преодоля Игонен със силен шут.

Хебър обаче нанесе финалния удар в последната девета минута на добавеното време. Кристиан Димитров направи голяма грешка и изби топка към връхлитащия отляво Атанас Кабов, който вкара за 2:1 и елиминира родния си тим от турнира.

Към 21:18 на 18.07.2024 Новините от днес