site.btaБългария на 11-о място по медали на световното първенство по бокс за юноши и девойки в Ереван

Боксьорите от националния отбор на България за юноши и девойки заедно със старши треньора Петър Лесов / снимка: БФБокс

България зае престижното 11-о място в класирането по медали на световното първенство по бокс за юноши и девойки в Ереван (Армения). Общо 51 страни взеха участие, като българските таланти се поздравиха с две отличия. Ангел Димитров спечели сребърен медал в категория до 50 килограма, а Янко Илиев взе бронз при 52-килограмовите.

Така националите ни, водени от олимпийските шампиони Петър Лесов и Стойка Кръстева, пробиха в Топ 15 на подреждането. Те делят 11-ата позиция с Беларус и Германия. На първо място е Русия с 16 отличия (7-2-7). Втори са домакините от Армения с 10 медала (4-5-1), а трети са представителите на Узбекистан (4-3-4).

"Щастливи сме, че взехме медали на световното първенство в Армения. Искаме да благодарим на Българска федерация по бокс, на президента Красимир Инински, на треньорите от националния отбор и на нашите лични треньори Борислав Георгиев, Стойка Кръстева, Петър Илиев, Стоимен Димитров и Роман Цветков", казаха Ангел Димитров и Янко Илиев преди да се приберат в България.

Към 17:25 на 24.07.2024 Новините от днес