site.btaМонако се наложи над Монпелие, Брест също записа успех във френската Лига 1

Монако се наложи над Монпелие, Брест също записа успех във френската Лига 1
снимка: Michel Euler /AP Photo (архив)

Отборът на Монако победи Монпелие с 2:0 като домакин в мач от 14-ия кръг на френското футболно първенство. Монако остава на трето място във временното класиране с 27 точки, на две зад втория Ница, който има 29. Монпелие вече пети мач е без победа в местната Лига 1 и заема 13-а позиция с 13 точки в актива си.

Японският полузащитник Такуми Минамино даде преднина на Монако още в деветата минута и резултатът се запази 1:0 до почивката. Гостите останаха с човек по-малко в 69-ата минута след директния червен картон на Бубакар Куяте. Във втората минута на добавеното време Висам Бен Йедер оформи крайното 2:0 за домакините от Монако.

Брест се наложи над Клермон с 3:0 като домакин в друга среща от кръга и постигна втора поредна победа в шампионата. Тимът на Брест държи седмото място с 21 точки, докато Клермон е предпоследен, 17-и с 10 точки към момента.

Ромен Дел Кастийо се отличи с две попадения за домакините. Той откри резултата в 20-ата минута от дузпа, а в 51-ата минута 27-годишният полузащитник покачи на 3:0. Преди това в 34-ата минута Матиас Перейра-Лаж се разписа за 2:0 в полза на Брест.

Тулуза и Лориен завършиха при равенство 1:1 и остават само с по две победи от началото на сезона във Франция. Тулуза е 14-и с 13 точки, а Лориен се намира на 16-о място с 12 точки в актива си.

Нидерланският нападател Тайс Далинга изведе домакините от Тулуза напред в 72-ата минута, а в първата минута на добавеното време на мача сенегалецът Шейх Диенг бе точен за крайното 1:1.