site.btaПари Сен Жермен надви Льо Авър, въпреки ранния червен картон на вратаря Донарума

снимка: Christophe Ena /AP Photo (архив)

Пари Сен Жермен (ПСЖ) победи Льо Авър с 2:0 като гост в двубой от 14-ия кръг на френската футболна Лига 1. Успехът бе седми пореден за парижани в шампионата, като те оглавяват временното класиране с 33 точки. Тимът на Льо Авър допусна четвърта загуба от началото на сезона и заема девета позиция с 16 точки към момента.

Гостите останаха с човек по-малко в десетата минута на двубоя, тъй като вратарят Джанлуиджи Донарума получи директен червен картон за опасна игра.

Попаденията за Пари Сен Жермен реализираха Килиан Мбапе в 23-ата и Витиня в 89-ата минути.

Три минути преди първия гол Мбапе пропусна възможност да се разпише, като не успя да преодолее вратаря на Льо Авър Артюр Десма. В 23-ата обаче Килиан Мбапе не сгреши след асистенция на Усман Дембеле и даде преднина на парижани за 1:0.

Това бе 179-о попадение за 24-годишният нападател в Лига 1, с което влезе в топ 10 на вечната ранглиста по този показател във френския шампионат. От началото на настоящия сезон той вече реализира 15 гола в първенството и общо 18 в 18 изиграни мача за ПСЖ във всички турнири.

Пак Мбапе вкара топката в мрежата на домакините в 32-ата минута, но голът не бе зачетен заради засада, а в 60-ата Дембеле удари греда за Пари Сен Жермен.

Футболистите на Льо Авър пропиляха няколко добри шанса да изравнят и в 89-ата минута португалецът Витиня оформи крайното 2:0 в полза на състава от Париж.