site.btaЛидерът в класирането Арсенал постигна домакински успех срещу Уулвс във Висшата лига на Англия

снимка: AP/Alastair Grant

Арсенал победи с 2:1 у дома Уулвърхемптън в мач от 14-ия кръг в първенството на Англия. Лидерът в класирането вече има актив от 33 точки, с 4 повече от шампиона Манчестър Сити и 5 пред Ливърпул.

В шестата минута Букайо Сака откри резултата с удар в левия ъгъл, а преди изтичане на първия четвърт час игра лондончани вече имаха два гола аванс. Олександър Зинченко подаде за Мартин Йодегор и той също се разписа в мрежата на "вълците".

Габриел Мартинели, Габриел Жезус, Леандро Тросар и Букайо Сака направиха пропуски пред вратата на гостите, а четири минути преди изтичане на редовното време Матеуш Куня реализира почетния гол в полза на Уулвс.

Успехът е шести пореден за "артилеристите" пред собствена публика, докато "вълците" се намират на 13-та позиция в класирането до момента.

В друга среща от кръга Бърнли постигна първа победа у дома, записвайки 5:0 срещу Шефилд Юнайтед. Джей Родригес, Якоб Ларсен, Зеки Амдуни, Лука Калеошо и Джош Браунхил се разписаха в полза на "виненочервените".

"Остриетата" завършиха мача в намален състав заради червен картон на Оливър Макбърни в самия край на първата част.

Шефилд е на 19-то място с 5 точки, докато Бърнли има 2 точки повече от днешния си противник на 18-та позиция.

Брентфорд се наложи с 3:1 над гостуващия Лутън Таун и се намира в средата на класирането. Това беше първи мач между тези съперници в елита на Англия, а застрашеният от изпадане Лутън има само един успех в последните си осем мача от шампионата.

По-късно днес Нотингам Форест приема Евертън, а Манчестър Юнайтед гостува на Нюкасъл. В неделя Манчестър Сити играе на собствен терен срещу Тотнъм.