site.btaЛидерът Черноморец (Бургас) не сгреши при гостуването си на Академик (Пловдив) и остава непобеден в Националната баскетболна лига

Снимка: БТА

Отборът на Черноморец (Бургас) продължава победата си серия в Националната баскетболна лига за мъже. Играчите на старши треньора Васил Евтимов надделяха над Академик (Пловдив) със 79:66 (22:18, 14:19, 21:16, 22:13) като гост в среща от 9-ия кръг на шампионата и по този начин записаха девети пореден успех от началото на сезона.

Черноморец продължава да бъде единственият непобеден състав в първенството и води в класирането с перфектен баланс от 9 победи в 9 мача. Академик пък записа седмо поражение през кампанията. Пловдивските „студенти“ са с 11 точки в актива си, колкото имат отборите на Берое и Черно море Тича, като трите тима заемат последните три места в подреждането.

Мачът в зала „Сила“ започна с много грешки в нападение на домакините и Черноморец стартира със серия от 9:0. Постепенно обаче баскетболистите на Йордан Янков повишиха ефективността си в атака и в края на първата част изоставаха само 4 точки – 18:22.

Пловдивските „студенти“ пренесоха импулса в играта си във втората четвърт, в която съумяха да ограничат своя съперник под коша и така се оттеглиха с точка аванс на почивката – 37:36.

След паузата двата тима продължиха да бъдат равностойни и третата част вървеше кош за кош. Домакините поведоха с 49:43, но Черноморец бързо навакса изоставането си дори отвори преднина от 57:53 преди последните 10 минути.

Гостите от Бургас стартираха по-силно в последната четвърт и увеличиха аванса си до 14 точки при 71:57 в средата на частта, след което не допуснаха изненада, за да се поздравят с крайния успех – 79:66.

Най-резултатен за победата на Черноморец стана Ладариен Грифин с 20 точки, а 17 добави капитанът на тима Христо Захариев

За домакините новото попълнение Ренел Къмингс реализира 17 точки.

Срещи от деветия кръг в Sesame Национална баскетболна лига (НБЛ) за мъже:

ЦСКА – Шумен                      – 90:72 (15:22, 21:20, 36:17, 18:13)
Спартак Плевен – Левски           – 83:68 (16:14, 22:18, 17:22, 28:14)
Берое – Балкан                    – 75:74 (21:15, 20:15, 14:24, 20:20)
Рилски спортист – Черно море Тича – 79:60 (11:18, 22:11, 23:14, 23:17)
Ямбол – Миньор 2015               – 77:69 (24:20, 23:13, 12:18, 18:18)
Академик Пловдив – Черноморец     – 66:79 (18:22, 19:14, 16:21, 13:22)

9. Шумен             9   3  6 	749:770   12
10. Миньор 2015      9   3  6 	671:783   12
11. Академик Пловдив 9   2  7 	690:760   11
12. Черно море Тича  9   2  7 	680:766   11

Към 09:19 на 05.07.2024 Новините от днес