site.btaГермания е първият финалист на Световното първенство по футбол до 17 години след победа над Аржентина с дузпи

снимка: АП/Achmad Ibrahim

Отборът на Германия е първият финалист на Световното първенство по футбол до 17 години след победа над Аржентина с дузпи. В първия полуфинал германците се наложиха драматично с 4:2 при изпълнението на дузпите, след като редовното време завърши 3:3.

На стадион "Манахан" в Суракарта (Индонезия) двубоят премина през редица обрати. Бундестимът поведе в резултата с гол на Парис Брунер в 9-а минута, но "гаучосите" обърнаха до почивката с  две попадения на Агустин Руберто. Германия изравни с втория гол на Брунер в 52-а минута и поведе с попадение на Макс Мьорщед в 69-а минута.

Натискът на Аржентина даде резултат в седмата минута на даденото от съдията добавено време с третия гол в мача на Руберто.

При дузпите в герой за Германия се превърна вратарят Константин Хайде, който спаси първите две дузпи на аржентинците Мастантуоно и Ечевери, докато за Германия пропуск направи Фин Йелч.

Във втория полуфинал по-късно днес отборът на Франция ще играе срещу Мали.

Към 15:58 на 25.07.2024 Новините от днес