site.btaГърция, Латвия, Испания и Пуерто Рико ще приемат олимпийските квалификационни турнири по баскетбол за мъже

снимка: Tatan Syuflana /AP Photo

Изпълнителният комитет на Международната федерация по баскетбол (ФИБА) обяви страните, които ще бъдат домакини на квалификационните турнири за баскетболния турнир при мъжете на Олимпиадата в Париж през 2024 година.

Това са Гърция, Латвия, Испания и Пуерто Рико. Квалификационните турнири ще се проведат в периода 2-7 юли 2024-а, а градовете, които ще посрещнат мачовете са Пирея, Атина (Гърция), Рига (Латвия), Валенсия (Испания) и Сан Хуан (Пуерто Рико).

Общо 24 отбора ще участват в пресявките. От тях 19 състава се класираха чрез Световното първенство по баскетбол за мъже през 2023-а, а останалите пет тима минаха през предквалификации, които се проведоха през август тази година.

Победителят от всеки от четирите турнира ще спечели място за Игрите в Париж, присъединявайки се към седемте отбора, които вече се класираха директно за Олимпиадата от Световния шампионат, плюс домакините от Франция.

Жребият за разпределението на съставите в квалификационните турнири ще се проведе тази вечер от 20:00 часа.

Към 18:26 на 23.07.2024 Новините от днес