site.btaФранция триумфира в класическата смесена щафета от първия кръг на Световната купа по биатлон, отборът на България беше затворен с обиколка

снимка: Anders Wiklund/TT News Agency via AP

Франция спечели класическата смесена щафета на 4 по 6 километра от първия кръг на Световната купа по биатлон в шведския зимен център Йостерсунд. Българският състав беше затворен с обиколка и остана на 19-о място.

Французите в състав Кентен Фийон-Майе, Емилиен Жаклен, Жюстин Бреза-Буше и Лу Жанмоно изминаха трасето за 1.09.09.9 час. Те използваха 5 допълнителни патрона, а Жаклен влезе в наказателна обиколка, но успяха да финишират първи.

На 15.7 секунди на втората позиция завърши щафетата на Норвегия - Тарей Бьо, Йоханес Тингнес Бьо, Каролине Кнотен, Ингрид Тандреволд, които трябваше да изстрелят 7 допълнителни патрона, но не влязоха в наказателен рунд.

На трето място завърши квартетът на Италия. Дидие Биона, Томазо Джакомел, Доротея Вирер и Лиза Витоци останаха на 39.7 секунди с 9 допълнителни патрона и една обиколка.

В топ 10 влязоха още щафетите на Германия, Чехия, Швеция, Швейцария, Украйна, Австрия и Финландия.

Тимът на България беше затворен с обиколка и не завърши. Антон Сипанов, Владимир Илиев, Валентина Димитрова и Лора Христова се наредиха на 19-а позиция, но Христова не стартира по последен пост. Илиев имаше лош ден в стрелбата и трябваше да върти три наказателни обиколки на първата си стрелба. Преди да бъдат извадени от състезанието националите използваха 9 допълнителни патрона.

Общо 22 отбора участваха в състезанието.

По-рано днес Швеция спечели единичната смесена щафети, първия старт за новия сезон от Световната купа по биатлон.

В неделя в Йостерсунд са насрочени два индивидуални старта - индивидуалната дисциплина на 15 км за жени и на 20 км за мъже.

Към 12:29 на 24.07.2024 Новините от днес