site.btaЩафетата на Швеция спечели първия старт от новия сезон на Световната купа по биатлон, България не завърши състезанието

снимка: Anders Wiklund/TT News Agency via AP

Домакините от Швеция спечелиха единичната смесена щафета, първи старт от новия сезон на Световната купа по биатлон в шведския зимен център Йостерсунд.

Хана Йоберг и Себастиан Самуелсон изминаха трасето за 37:46.9 минути, като двамата използваха 8 допълнителни патрона и не влязоха в наказателна обиколка.

"Бях много доволна от първия пост, успях да ни върна на върха. На втори пост допуснах грешки, развълнувах я, но беше много забавно да се състезаваме пред тази публика", каза Йоберг след надпреварата.

На второ място останаха Юни Арнеклейв и Стурла Холм Лагрейд от Норвегия с пасив от 13.8 секунди и 6 допълнителни патрона.

Щафетата на Франция Жулия Симон и Фабиен Клод финишира на трета позиция с изоставане от 42.2 секунди, с 12 допълнителни патрона и две наказателни обиколки. Симон направи изключителен последен пост, извеждайки тима от 10-о място след третия пост до почетната стълбичка.

Българският тим в състав Даниела Кадева и Константин Василев беше затворен с обиколка и не завърши състезанието. Така националите се наредиха на предпоследното 23-о място от 24 отбора.

Стартовете в Йостерсунд продължават по-късно днес с класическата смесена щафета.

Към 14:20 на 24.07.2024 Новините от днес