site.btaГеорги Николов отбеляза хеттрик при изразителна победа на младежките национали срещу Естония

Снимка: БТА

Европейски квалификации по футбол за младежи до 21 години, мач от група D между България и Естония:

България - Естония - 6:0 (0:0)
голмайстори: 1:0 Георги Николов 50, 2:0 Георги Николов 60, 3:0 Станислав Шопов 65, 4:0 Асен Митков 66, 5:0 Георги Николов 86, 6:0 Роберто Райчев 88
стадион: "Славия", София
жълти картони за България: Мартин Стойчев, Велко Йеленкович.
състав на България: Дамян Христов, Мартин Стойчев, Велко Йеленкович, Християн Петров, Мартин Атанасов (82-Симеон Василев), Асен Митков (72-Емануил Мирчев), Станислав Шопов (82-Петър Андреев), Емил Ценов, Марин Петков (72-Роберто Райчев), Георги Николов и Никола Илиев (64-Мартин Сораков).

Георги Николов отбеляза хеттрик, а Станислав Шопов записа попадение и две асистенции за изразителната победа на българския национален отбор по футбол за младежи до 21 години с 6:0 срещу гостуващия Естония.

С успеха "лъвовете" се изкачиха на трето място в класирането с девет точки от шест мача. Подобен актив, но с три двубоя по-малко, има вторият в подреждането Германия, който тази вечер приема лидера с 12 точки Полша.

Първото полувреме завърши при нулево равенство, като най-чистото положение за българите пропусна нападателят на Левски - Марин Петков. Той бе изведен зад гърба на отбраната в шестата минута, но диагоналният му удар премина покрай дясната греда на естонците.

Българите вкараха всичките шест гола през втората част и първите два бяха дело на Георги Николов. Нападателят на Хебър се разписа с глава в 50-ата и 60-ата минута с асистенции на Станислав Шопов и Марин Петков, а халфът на ЦСКА-София сам покачи на 3:0 в 65-ата минута. Секунди по-късно Шопов овладя топката в наказателното поле и върна към Асен Митков, който се разписа с топовен изстрел към вратата на естонците.

Георги Николов оформи хеттрика си в 86-ата минута, а две по-късно Роберто Райчев бе точен за крайното 6:0.

Следващият мач на националите е срещу лидера в класирането Полша на 23 март.