site.btaЗвездата на Лос Анджелис Лейкърс ЛеБрон Джеймс стана четвъртият играч с повече от 10 500 точки в НБА

Снимка: AP Photo/Eric Thayer

Голямата звезда на Лос Анджелис Лейкърс ЛеБрон Джеймс стана четвъртият баскетболист в историята на НБА, който вече има повече от 10 500 точки. Той постигна това, след като записа рекордните за сезона 37 точки за драматичния успех на "Езерняците" срещу Хюстън Рокетс със 105:104. Резултатът бе 104:104 четири секунди преди края, но Джеймс успя да вкара свободен удар и да донесе успеха на тима си. Дилън Бруукс завърши с 24 точки за Хюстън, а Алперен Сангун добави 23.

Кевин Дюрант от Финикс изигра своя 12-и пореден мач, в който отбеляза 25 или повече точки. Това е най-голямата серия в историята на отбора от Аризона. Дюрант вкара 39 точки за успеха на "Слънцата" със 140:137 над Юта Джаз след две продължения. "Опитах се да остана във форма по време на почивните дни, да следвам плана за мача и да играя спокойно и освободено", каза 35-годишното крило след победата. Девин Букър добави 26 точки и 8 аситенции. Лаури Марканен направи огромен мач за "Джазмените" със 38 точки и 17 борби.

Отборът на Бостън Селтикс, който е първи в Източната конференция, се измъкна в край при успеха над Мемфис Гризлис със 102:100. В мача имаше 18 смени на водачеството на двата отбора, като Кристапс Поржингис отбеляза 26 точки, сред които и мощна забивка в последната минута на мача, която донесе успеха. След
това Поржингис блокира и шута на Зиайър Уилямс, с което спаси тима си. Дезмънд Бейн отбеляза 30 точки в мача за Мемфис, като добави и 8 асистенции.

Филаделфия се разправи с Бруклин за 121:99. Джоел Ембийд, който бе най-полезен играч за миналия сезон, вкара 32 точки, спечели 12 борби и направи 9 асистенции. Той дори остана на пейката през четвъртата част на мача. "Не ми казаха, че ми трябва още малко да трипъл-дабъл, но не това ми е в главата. Ние се опитахме просто да играем добре", обясни Ембийд след мача. Тайръз Макси вкара 6 тройки и завърши с 25 точки и 10 асистенции за 76-ърс. Лони Уолкър се включи от пейката ца Юта с 26 точки, Микал Бриджис добави 18.

Актуалният шампион Денвър загуби от Кливланд със 109:121. Никола Йокич завърши с 18 точки, 10 борби и 7 асистенции, но натрупа нарушения и излезе преди края на мача. Дариус Гарланд отбеляза 26 точки за Кливланд, за който шестима завършиха с двуцифрен брой точки. Денвър губи два поредни мача за първи път от втория кръг на плейофите миналия сезон.

Торонто водеше на Детройт с повече от 40 точки в един момент от мача и в крайна сметка спечели със 142:113. Това е 11-а загуба за "Буталата" за сезона. Паскал Сиакам отбеляза 23 точки, Якоб Пойтъл добави 16 и 10 борби, а Гери Трент Джуниър помогна с 18.

Паоло Банчеро поведе Орландо с 24 точки при победата над Индиана със 128:116. Франц Вагнер тбеляза 19 и спечели 7 борби, а Джейлън Съгс добави 18 точки. Бенедикт Матурин реализира 14 за Индиана, а Джордан Нвора се включи като резерва с 19.

Шай Гилджъс-Александър реализира 28 точки за само 23 минути при успеха на Оклахома Сити над Портланд със 134:91. Чет Холмгрен отбеляза 16 за деветата поредна победа на Оклахома над Портланд. Джерами Гранд завърши с 14 точки за победените, а Джабари Уолкър - с 13.

Към 23:24 на 05.07.2024 Новините от днес