site.btaТоронто спечели срещу Минесота след продължение в мач от НХЛ, който се игра в Стокхолм

снимка: Claudio Bresciani/TT via AP

Торонто победи Минесота с 4:3 след продължения в мач от редовния сезон на Националната хокейна лига (НХЛ). Срещата се проведе в Стокхолм (Швеция) като част от NHL Global Series.

Шведският нападател Уилям Ниландер вкара победния гол 3:09 минута на продължението, а Торонто продължи победната си серия до четири мача. За Ниландер това е 12-о попадение за сезона.

Останалите голове за победителите бяха дело на Остън Матюс в 13-ата минута, Матю Найс в 19-а и Морган Райли в 45-а. Вратарят Джоузеф Уол отрази 33 удара за тима на Торонто, който игра извън Северна Америка за първи път в над 100-годишната си история. Мич Марнър направи две асистенции за канадците, за да надхвърли 400 в кариерата си.

За Минесота се разписаха Джон Мерил, Джейк Мидълтън и Матс Зукарело, а тимът допусна пето поредно поражение.

Ниландер също направи асистенция и удължи поредицата си от мачове с точки от началото на сезона до 17. Така той изравни резултата на шведа Хенрик Зетерберг (сезон 2007/2008) и на канадеца Конър МакДейвид (сезон 2021/2022) и сега дели с тях девето място по този показател. Рекордьор е канадецът Уейн Грецки, който отбеляза точки в 51 поредни мача от началото на сезон 1983/1884.

Торонто е на трето място в Атлантическата дивизия с 22 точки от 17 мача, a Минесота заема шестата позиция в Централната дивизия с 14 точки след 17 срещи.

Към 14:22 на 24.07.2024 Новините от днес