site.btaЧерноморец надделя над шампиона Балкан и продължава победната си серия в Националната баскетболна лига за мъже

Отборът на Черноморец, снимка: БТА архив

Отборът на Черноморец продължава без грешка и след седмия кръг в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. Бургазлии остават единствения непобеден отбор, след като спечелиха домакинството си на шампиона Балкан (Ботевград) с 90:81 (23:26, 21:20, 24:20, 22:15).

На линия за вицешампионите отново бяха Христо Захариев и Шон Смит. Двубоят беше прекъснат за около 10 минути в последната четвърт заради проблеми с осветлението в зала "Бойчо Брънзов".

Двубоят беше много оспорван и предложи качествена игра. Баскетболистите на старши треньора Васил Евтимов стигнаха до успеха след по-добро второ полувреме. Те изоставаха с 44:46 на почивката, но спечелиха третата и четвъртата част и направиха обрат.

Балкан успя да намали изоставането си само до 2 точки при 80:82 с тройка на Липс. Веднага след това обаче Андрей Иванов реализира от далечна дистанция, а после кош вкара и Христо Захариев за 87:80 минута преди края. В оставащото време шампионите не успеха да направят нещо значимо и Черноморец спечели с 90:81.

Христо Захариев беше най-резултатен за победата с 23 точки. Андрей Иванов добави 17 точки и 10 борби, а с по 14 точки завършиха Милен Захариев и Ладариен Грифин.

За Балкан с по 16 точки са Димитър Димитров и Девин Харис, като имат съответно 8 и 7 асистенции. Малик Топин реализира 15 точки, а по 12 отбелязаха Карл Липс и Майкъл Диксън.

В неделя предстоят нови два мача от кръга - Миньор 2015  (Перник) срещу Берое (Стара Загора) и ЦСКА срещу Спартак (Плевен), а в понеделник играят Академик (Пловдив) и Рилски спортист (Самоков).

Срещи от седмия кръг в Sesame Национална баскетболна лига (НБЛ) за мъже:

Черноморец - Балкан (Ботевград) - 90:81 (23:26, 21:20, 24:20, 22:15)

в неделя:
Миньор 2015 (Перник) - Берое (Стара Загора)
ЦСКА - Спартак (Плевен)

в понеделник:
Академик (Пловдив) - Рилски спортист (Самоков)

от събота:
Шумен - Черно море Тича (Варна) - 82:91 (20:10, 9:32, 27:25, 26:24)
Левски - Ямбол   - 82:93 (22:26, 25:18, 12:18, 23:31)

11. Академик Пловдив     6	1	5	472:523	   7
12. Миньор 2015	         6	1	5	417:544	   7

Към 07:19 на 05.07.2024 Новините от днес