site.btaРилски спортист удържа ЦСКА като домакин и нанесе втора загуба на "червените" в НБЛ

снимка: Национална баскетболна лига

Отборът на Рилски спортист надделя над ЦСКА със 79:78 (24:12, 12:16, 24:20, 19:30) като домакин в Самоков в мач от шестия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Победата бе втора поредна и общо трета за Рилски спортист, докато „червените“ допуснаха второ поражение от началото на сезона.

Домакините започнаха много силно и задържаха водачеството си през целия мач. Преднината на самоковци на два пъти премина 15 точки – във втората и четвъртата част, а най-голямата разлика беше 18 точки. Баскетболистите на Рилски спортист отстъпваха в ефективността при стрелбата от игра (44%-46%), но имаха превъзходство в борбата под кошовете (45-32).

Те поведоха с 12 точки в края на първата четвърт при 24:12, а на почивката „червените“ успяха само да намалят до 8 пасива си, изоставайки с 28:36. Последва равностойна трета четвърт, в която ЦСКА свали разликата под 5 точки, но не стигна до изравняване, а преди заключителните 10 минути Рилски спортист пак дръпна с 12 при 60:48.

В последния период „червените“ постепенно се доближиха съперника и при оставащи по-малко от две минути и половина с точна стрелба от тройката Кейлъб Уесън направи резултата 68:71. Домакините удържаха аванс от 2-4 точки, а с нова тройка 13 секунди преди края Уесън намали до 76:77. Васил Попов се разписа на два пъти от наказателната линия за Рилски спортист, а Брандън Йънг отбеляза един наказателен удар за ЦСКА, правейки резултата 77:79. При оставащи 3 секунди Кейлъб Уесън пропусна възможност да изравни за гостите след като бе фаулиран, но вкара само единия от двата наказателни удара, които изпълни и самоковци ликуваха.

Васил Попов бе най-резултатен за Рилски спортист с 21 точки и 3 борби. Чавдар Костов и Крейг Осаихвувуомван реализираха по 13 точки, като вторият добави и 9 борби, а с 10 точки завърши Джоузеф Лоусън.

За гостите Кейлъб Уесън се отчете с „дабъл-дабъл“ от 25 точки и 10 борби. Брандън Йънг добави 19 точки, а Георги Боянов и Венцислав Петков вкараха по 13 точки.

В следващия кръг от НБЛ тимът на ЦСКА ще посрещне Спартак Плевен на 19 ноември, а ден по-късно Рилски спортист ще гостува на Академик Пловдив.

Срещи от шестия кръг в Sesame Национална баскетболна лига за мъже (НБЛ):

Рилски спортист – ЦСКА      - 79:78 (24:12, 12:16, 24:20, 19:30)

от неделя:
Берое – Академик Пловдив    - 87:86 (26:20, 13:9, 27:33, 21:24)

Балкан – Миньор 2015         - 86:74 (25:17, 22:20, 15:13, 24:24)
Черно море Тича – Черноморец - 75:78 (11:22, 21:13, 10:13, 33:30)
Ямбол – Спартак Плевен       – 97:86 (27:21, 25:23, 21:21, 24:21)

Левски – Шумен               - 67:85 (23:17, 14:30, 23:15, 7:23)

10. Академик Пловдив  6	1  5	472:523   7
11. Миньор 2015       6	1  5	417:544   7
12. Черно море Тича   6	0  6	435:529   6

Към 05:24 на 05.07.2024 Новините от днес