site.btaУидад Казабланка спечели първия мач от финала на Африканската суперлига

Уидад Казабланка спечели първия мач от финала на Африканската суперлига
снимка: AP Photo/Mosa'ab Elshamy

Резервата на Уидад Казабланка Анас Серхат вкара мощен удар от воле извън наказателното поле, за да донесе на мароканския клуб победата с 2:1 срещу гостуващия южноафриканския Мамелъди Съндаунс в първия мач от финала на Африканската футболна лига.

Серхат се разписа в 78-ата минута, четири след като Съндаунс изравни след дузпа на защитника Абделмунаим Бутуил. Автогол на Ривалдо Кутзее изведе Уидад напред в резултата четири минути преди полувремето на мача, наблюдаван от 45 хиляди души на стадион "Мохамед V".

Африканската футболна лига стартира този сезон с опит да създаде Суперлига на континента, но само с един спонсор и без големи телевизионни правя тя беше превърната в турнир от само осем отбора.

Реваншът е следващата неделя в Претория.

Към 15:18 на 29.08.2024 Новините от днес