site.btaКатегорични победи за баскетболните национали до 14 години в последния ден на турнира в Скопие

снимка: БФ Баскетбол

Националните отбори на България по баскетбол при 14-годишните завършиха с категорични победи срещу Косово участието си на турнира по проекта YDF на ФИБА в Скопие.

Баскетболистките на Лилия Георгиева и Теодора Петрова се наложиха над своя съперник с 67:21, като приключват участието си в надпреварата с баланс 2-2.

В началото на мача българките натрупаха двуцифрена преднина, като на почивката се оттеглиха при 38:14 в своя полза. През второто полувреме те ограничиха съперника си едва до 7 точки и спечелиха убедително, а Косово допусна общо 44 грешки в мача.

Рая Байрева беше най-резултатна за успеха с 13 точки, по 10 добавиха Фатме Кичукова и Катрина Бозова.

Момчетата също нямаха проблем срещу състава на Косово, побеждавайки го с 87:30. Успехът бе трети за тях в Скопие, като имат и една загуба.

Съставът, воден от Веселин Веселинов и Ахилеас Зикас, се откъсна с 21:3 след десет минути игра, а на почивката водеше с 26 точки аванс. През второто полувреме разликата продължи да расте и на практика мачът се доиграваше. Освен че българите доминираха по всички показатели, и в този двубой грешките на съперника се оказаха внушителни - 33 срещу едва 10.

Кирил Димитров реализира 13 точки за България, с 11 приключи Георги Димов.

Към 14:40 на 18.07.2024 Новините от днес