site.btaОлимпик Марсилия и Лил не успяха да си отбележат гол в двубой от Лига 1

Олимпик Марсилия и Лил не успяха да си отбележат гол в двубой от Лига 1
снимка: AP Photo/Michel Spingler

Отборите на Олимпик Марсилия и Лил завършиха 0:0 в среща от 11-ия кръг на футболното първенство на Франция.

Юсуф Язъджъ от границата на централния кръг уцели напречната греда за гостите през първото полувреме, докато Амин Арит от Марсилия пропусна възможност да се разпише точно преди почивката.

Второто полувреме също беше слабо и в края на срещата дори имаше освирквания от страна на феновете на домакините.

На феновете на Лил беше забранено да пътуват до Марсилия за мача, а от клуба казаха, че властите не могат да гарантират безопасността им, след като автобусът на отбора на Олимпик Лион беше нападнат миналата неделя.

Двубоят между Олимпик Марсилия и Лион беше прекратен, след като автобусът беше замерян с камъни на път за "Стад Велодром", бяха счупени прозорци и ранен треньорът на Лион Фабио Гросо.

Лил е на четвърто място в класирането с 19 точки, а Марсилия се изкачи на осма позиция с 13.