site.btaМилан допусна домакинско поражение от Удинезе в Серия А

Милан допусна домакинско поражение от Удинезе в Серия А
снимка: AP Photo/Luca Bruno

Милан загуби с 0:1 Удинезе на "Сан Сиро" в среща от 11-ия кръг на футболното първенство на Италия, удължавайки серията си без победа до четири мача във всички турнири.

Роберто Перейра вкара гол от дузпа в 62-ата минута, за да донесе успеха на гостите, след като Милан доминираше през първото полувреме, но не успя да използва шансовете си.

Поражението оставя Милан на трето място в класирането с 22 точки от 11 мача, с шест по-малко от лидера Интер, който победи Аталанта с 2:1 като гост по-рано в събота, и на една точка зад втория Ювентус, който играе по-късно днес с Фиорентина.

Удинезе, който спечели за първи път в шампионата от началото на сезона, е 16-и с 10 точки, на три над зоната на изпадащите.

Удинезе, който победи Милан с 3:1 в последната си среща през март, печели последователни мачове срещу "росонерите" в Серия А за първи път от 2017 година.

"Очевидно не изиграхме мач на добро ниво и сега става все по-трудно", каза мениджърът на Милан Стефано Пиоли пред DAZN.

"През първото полувреме имахме няколко добри положения, но това беше най-лошият мач за нас в последните седмици. Трудно печелехме позиции на терена и допуснахме дузпа, с която съперниците ни спечелиха. Поражението боли, има разочарование, но също голяма решителност да се подготвим за следващия мач от Шампионската лига срещу много силен отбор, който може да бъде победен", добави той, имайки предвид двубоя с Пари Сен Жермен във вторник.

Перейра отбеляза от дузпа, отсъдена за нарушение срещу крилото на Удинезе Фести Ебоселе. След това Майк Менян от Милан спаси удар с глава на Айзък Съксес след корнер.

Домакините засилиха натиска към края на мача, но героичният страж на гостите Марко Силвестри запази мрежата си чиста.

32-годишният италианец направи страхотно спасяване в 90-ата минута, отказвайки Оливие Жиру, преди да се хвърли, за да предотврати мощен удар на Алесандро Флоренци в добавеното време.

Милан, който не успя да отбележи гол в последователни мачове от Серия А на "Сан Сиро" за първи път от януари 2020-а, загуби два поредни двубоя пред своя публика за първи път от септември 2019 година.