site.btaЛас Палмас сложи край на победната серия на Атлетико Мадрид

Лас Палмас сложи край на победната серия на Атлетико Мадрид
Алваро Мората, снимка: AP Photo/Manu Fernandez

Кириан Родригес и Бенито Рамирес изведоха Лас Палмас до успех с 2:1 срещу гостуващия Атлетико Мадрид в среща от 12-ия кръг на футболното първенство на Испания. Това е първа загуба на Атлетико от 10 мача във всички турнири и втора в Ла Лига.

Лас Палмас се изкачи с едно място до девето в таблицата със 17 точки след четвъртата си победа в пет мача в шампионата. Атлетико, който спечели предишните си шест двубоя, е трети с 25 точки, на три точки зад лидера Реал Мадрид.

Капитанът Родригес зарадва феновете на "Естадио Гран Канария" с гола си в 51-ата минута, след като отправи изстрел от границите на наказателното поле. Рамирес удвои преднината си в 75-ата минута.

Алваро Мората върна една попадение за Атлетико в 83-ата минута, когато Родриго Рикелме изпрати дълъг пас, а Мората стреля отблизо. Играчите на Диего Симеоне три пъту ицелиха гредите. До края на двубоя Лас Палмас удържа успеха и спечели трите точки.