site.btaПета поредна победа и лидерска позиция на Изток за Детройт, Бостън продължава без поражение в НХЛ

Тихоокеанска дивизия: Лас Вегас – 12, Ванкувър – 6

Алекс де Бринкат записа хеттрик, а тимът му Детройт Ред Уингс отнесе със 6:2 у дома Калгари в среща от първенството на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Освен трите попадения, Де Бринкат добави и една асистенция. Дилън Ларкин добави гол+пас, Лукас Реймънд и Джъстин Хол завършиха с по три голови подавания всеки.

Тимът на Детройт регистрира пета поредна победа след поражението на старта на сезона и с 10 точки върви наравно с Бостън на върха в Източната конференция. По същото време Брюинс пък победиха с 3:1 Анахайм като гости.

Андрю Манджипани и Егор Шарангович се разписаха за Калгари, които търпят втора поредна загуба и с 5 точки заемат 4-о място в Тихоокеанската дивизия.

Този хеттрик е пети за Де Бринкат в кариерата му в НХЛ, а също така става и първият играч от Ред Уингс, който бележи осем гола в първите шест мача за сезона. Предишният рекорд се държеше от Ед Лиценбергер, който отбеляза 6 попадения в шестте начални мача през сезон 1961-62.

Той откри резултата в 1:59 минута на мача, след като беше изведен фронтално срещу вратаря от Джъстин Хол. 2:0 стана в 10:16 минута на първата част, когато изстрел на Бен Киаро се отклони в Джо Велено и подлъга вратаря Дан Владар, иначе спасил 24 изстрела. Само две минути след началото на втората третина Ларкин направи трети гол във вратата на гостите, получавайки крос-айс-подаване от Де Бринкат. До края на частта гостите вкараха два гола, но второто попадение на Де Бринкат поддържаше аванса на Червените криле. Само в рамките на 37 секунди в началото на третата част Джейк Уолмън и Де Бринкат оформиха крайния резултат.

Матю Пойтрас вкара първите си два гола в първенството на НХЛ, разписвайки се в третата част за успеха на Бостън с 3:1 над Анахайм като гост. Брюинс има пет победи  от пет мача и заедно с Колорадо и Лас Вегас остават единствените отбори без загуба до момента.

Вратарят Линус Улмарк отрази 31 изстрела и помогна за най-добрия старт на тима си от 86 години насам. През кампанията 1937/38 те са започнали с 6 победи от първите си 6 срещи.

19-годишният Пойтрас, който влезе в Лигата през 2022-а година като номер 54 в драфта, направи 2:1 в 10:20 минута на третия период от часа, използвайки добавка след изстрел на Джейк де Бръск.

Преди това той също беше вкарал, а за домакините точен се оказа Мейсън Мактавиш. Крайното 3:1 фиксира Брад Маршанд в 2:34 минути преди края на срещата на празна врата.

Към 22:26 на 24.07.2024 Новините от днес