site.btaАталанта се справи при домакинството си на Дженоа в Серия А

Аталанта се справи при домакинството си на Дженоа в Серия А
снимка: АП

Аталанта се наложи като домакин на Дженоа с 2:0 в двубой от деветия кръг на италианската футболна Серия А. С успеха Аталанта събра 16 точки на шестото място във временното класиране. Дженоа пък допусна втора поредна и общо пета загуба от началото на сезона, като с 8 точки заема 16-а позиция.

Нигерийският нападател Адемола Лукман даде аванс на тима от Бергамо с попадение в 68-ата минута. Ситуацията бе преразгледана със системата за видеоарбитраж-ВАР заради съмнения за игра с ръка, но голът бе зачетен и домакините поведоха с 1:0.

Малко преди това Матия Бани бе близо до попадение на Дженоа след удар с глава, но вратарят на Аталанта Марко Карнезеки реагира навреме.

В 77-ата минута исландецът Алберт Гудмундсон също пропусна възможност за гостите.

Бразилецът Едерсон оформи крайното 2:0 за Аталанта в петата минута на добавеното време на срещата.