site.btaАстън Вила надви Уест Хем с два гола на Дъглас Луис и се изкачи на пето място във Висшата лига

Снимка: АП

Дъглас Луис вкара два гола и Астън Вила победи с 4:1 Уест Хем като домакин в мач от деветия кръг на английското първенство по футбол. Така бирмингамци се изкачиха на пето място в класирането с 19 точки и са само на две от лидерите Манчестър Сити и Арсенал.

С точка пред Вила са Ливърпул и Тотнъм.

Дългас Луис откри резултата в 30-ата минута след асистенция на Оли Уоткинс, след което се разписа от дузпа в началото на второто полувреме за 2:0. Джарод Боуен вкара за гостите от Лондон в 56-ата минута, но до обрат не стигна. Уоткинс добави скоро след това гол към асистенцията си и в края на мача Леон Бейли оформи крайното 4:1.

Петото поражение от началото на сезона оставя Уест Хем на девето място с точка зад Манчестър Юнайтед.