site.btaАугсбург се наложи над Хайденхайм и го измести от десетото място в Бундеслигата

Аугсбург се наложи над Хайденхайм и го измести от десетото място в Бундеслигата
снимка: АП

Аугсбург победи Хайденхайм с 5:2 като гост в двубой от осмия кръг в първенството на Германия по футбол. Успехът бе втори за Аугсбург от началото на сезона, като тимът изпревари днешния си съперник Хайденхайм на десетото място във временното класиране с 8 точки.

Хайденхайм допусна второ поредно и общо пето поражение, като заема 11-а позиция със 7 точки.

Само за две минути домакините поведоха с два гола в началните моменти на мача. Тим Клайндинст даде преднина на Хайденхайм в 17-ата, а в 18-ата минута Ян-Никлас Бесте бе точен за 2:0.

Футболистите на Аугсбург обаче направиха обрат до 4:2.

2:1 29 Филип Тайц намали на 1:2 в 29-ата минута, а с два бързи гола в края на полувремето гостите направиха резултата 3:2. Мадс Педерсен изравни за 2:2 в 40-ата минута, а в 42-ата Ермедин Демирович изведе Аугсбург напред за 3:2.

Четвъртото попадение за гостите бе дело на Феликс Удуокай в 64-ата минута на срещата, а крайното 5:2 оформи от дузпа в 88-ата минута Елвис Реджбечай.