site.btaЦСКА-София се доближи на две точки от върха в efbet Лига с късен обрат и победа срещу Пирин

Снимка: БТА

Първенство на България по футбол, мач от 14-ия кръг на efbet Лига между Пирин (Благоевград) и ЦСКА-София:

Пирин (Благоевград) - ЦСКА-София - 1:2 (1:0)
голмайстори: 1:0 Иван Тасев 45+1, 1:1 Матиас Фаетон 79, 1:2 Джонатан Линдсет 80
червен картон: Аюб Абу 84 (Пирин)
стадион: "Христо Ботев", Благоевград
главен съдия: Драгомир Драганов
жълти картони: Борис Тютюков, Аюб Абу, Дмитро Семенив, Иван Тасев (Пирин); Енес Махмутович, Джонатан Линдсет, Дюкенс Назон, Данило Морено (ЦСКА-София).
състав на Пирин: Максим Ковальов, Аймен Суда (90-Любомир Тодоров), Аюб Абу, Александър Дюлгеров, Андрей Йорданов, Борис Тютюков (81-Даниел Кондраков), Венцислав Бенгюзов, Дмитро Семенив, Иван Тасев, Мартин Бачев и Юго Комано (90-Станислав Костов).
състав на ЦСКА-София: Густаво Бусато, Емануел Шакич (80-Тобиас Вион), Иван Турицов, Енес Махмутович, Християн Петров, Амос Юга, Джонатан Линдсет, Тобиас Хайнц (61-Матиас Фаетон), Марселиньо Кареасо (73-Станислав Шопов), Дюкенс Назон (73-Данило Морено) и Майкъл Естрада (61-Браян Морено).

ЦСКА-София направи обрат през второто полувреме и спечели с 2:1 срещу Пирин (Благоевград), с което "червените" скъсиха разликата с лидерите в българското футболно първенство. Те са с две точки зад първенеца Локомотив (Пловдив) и една зад втория в подреждането Черно море (Варна).

Пирин е на 13-а позиция преди останалите мачове от 14-ия кръг на efbet Лига.

ЦСКА-София създаде първото чисто положение в мача в 39-ата минута. Капитанът на "червените" Амос Юга изведе зад гърба на отбраната Дюкенс Назон, но този път голмайсторът на отбора не успя да се разпише. Неговият удар срещна крака на вратаря Максим Ковальов.

Гостите се задържаха в половината на Пирин след положението и секунди по-късно Ковальов отрази удар с глава на Майкъл Естрада, а в последвалата атака "армейците" сами създадоха първата ситуация за домакините. Тобиас Хайнц сбърка пас назад и той бе пресечен от Аймен Суда, който стреля в ръцете на Густаво Бусато.

Пирин обаче реализира при втората груба грешка на "червените" в добавеното време. Юга опита пас към свой съотборник, но топката бе отнета от Александър Дюлгеров. Той подаде бързо на Юго Комано, който пък изведе Иван Тасев зад гърба на защитата. 21-годишното крило преодоля Бусато с удар в далечния ъгъл и "орлетата" поведоха на почивката.

До средата на второто полувреме предимно далечни удари на Хайнц създаваха опасност за Пирин, но всичко се промени с влизането на Матиас Фаетон на негово място. Французинът изравни за ЦСКА-София в 79-ата минута, а още в следващата атака той пусна пас по трева в наказателното поле и Джонатан Линдсет вкара за 2:1.

Ситуацията стана критична за Пирин в 84-та минута, когато Аюб Абу бе изгонен от игра с втори жълт картон. ЦСКА-София задържа с лекота преднината си и спечели осмата си победа през сезона.