site.btaЕлизе Мертенс продължава защитата на титлата си турнира по тенис в Монастир

Елизе Мертенс продължава защитата на титлата си турнира по тенис в Монастир
снимка АП

Шампионката от миналата година Елизе Мертенс (Белгия) се класира за финала на турнира по тенис за жени на твърди кортове в Монастир (Тунис) от сериите УТА 250 с награден фонд 259 303 долара.

Втората поставена Мертенс  победи осмата в схемата французойка Клара Бюрел с 6:2, 6:1 за 83 минути, след като

В другия полуфинал италианката Ясмине Паолини, водачка в схемата, елиминира четвъртата поставена Леся Цуренко (Украйна) с 6:3, 4:6, 6:2 за 2:25 часа.

Мертенс има три победи в четири срещи срещу Паолини, но три от четирите двубоя завършиха в три сета. В последния им сблъсък белгийката спечели с 6:3, 2:6, 7:5 в първия кръг на турнира в Доха през миналата година.

Паолини достигна до втория си финал за сезона, а утре ще се бори за втора титлата в кариерата си.

Мертенс все още няма загуба в Монастир след девет поредни победи. Белгийката спечели седмата си и последна титла на сингъл на първото издание на надпреварата миналата година и е на една победа от първата си успешна защита на трофей след Хобърт през 2017 и 2018 година.

Към 15:25 на 06.07.2024 Новините от днес