site.btaЙордан Минчев и Павлин Иванов с добри изяви при загуба на румънския Сибиу в баскетболния турнир ФИБА Къп

снимка: fiba.basketball/europecup

Отборът на Сибиу (Румъния), в който играят българските национали Йордан Минчев и Павлин Иванов, започна със загуба участието си в европейския клубен турнир по баскетбол ФИБА Къп. В първия си двубой от група "Б" на надпреварата тимът допусна поражение като домакин от Каледония Гладиаторс (Шотландия) с 68:80 (14:15, 9:26, 26:14, 19:25).

Йордан Минчев игра 27:13 минути като титуляр и направи "дабъл-дабъл" - 11 точки и 11 борби. Павлин Иванов се отчете с 10 точки, 2 борби и 2 асистенции за 25:39 минути.

От техните съотборници Моня Прат и Кайл Аднам реализираха по 14 точки.

Патрик Уилъм беше най-резултатен за Каледония с 24 точки, от които 6 тройки.

Следващият мач на Сибиу ще бъде на 25 октомври като гост на Билбао Баскет в Испания.

Към 09:25 на 18.05.2024 Новините от днес