site.btaСловения се наложи над Финландия и оглави класирането в Група "H"

Словения се наложи над Финландия и оглави класирането в Група "H"
Снимка: АП

Отборът на Словения се наложи над Финландия с класическото 3:0 в европейска квалификация от седмия кръг на Група "Н".

Два гола за словенците вкара нападателят на Ред Бул Лайпциг Бенямим Шешко. Той бе точен от дузпа след четвърт час игра, а десетина минута по-късно направи 2:0 след асистенция на Андраж Спорар.

Третото попадение бе дело на Ерик Янза в добавеното време на срещата. Благодарение на трите точки тимът на Словения излезе на първо място в класирането - на три точки пред тима на Дания, който е с мач по-малко.