site.btaБългария спечели отборната титла в първия ден на Балканското първенство на писта в Серес

Снимка: Светослав Костов

Българските пилоти спечелиха отборната титла в първи ден на "Inbet Grand prix road racing", предпоследен кръг от Балканския и Републиканския шампионат по мотоциклетизъм на писта на трасето край гръцкия град Серес. Националите събраха 91 точки и изпревариха отборите на Турция, Гърция, Румъния, Северна Македония и Сърбия.

В клас SP125 първите трима са българи - Георги Чолаков, Боян Петров и Димитър Христов, а родните състезатели записаха успех и във Формула 1000 - Пламен Бонев и в SBK - Мартин Чой. В клас SSP първи е Костас Мавропулос от Гърция, с най-предно класиране от българите е Геновева Кънева. Във Формула 600 победител е Муамер Каракая от Турция, а Радослав Трифонов е четвърти. Успехът в SSP 600 е за Алекс Папагеоргиу от Гърция, а с най-предно класиране от българите е Аксел Исмаил. В Superstock 600 Александър Алекандров е 3-ти, а победител стана Денис Браеску от Румъния. В SBK Superstock Велислав Марков е трети, а Христиан Бузалковски от Република Северна Македония - първи. В SBK поредната си победа записа Мартин Чой, а Милен Георгиев остана четвърти.

За българския шампионат победи записаха Георги Давидов, Геновева Кънева, Радослав Трифонов, Пламен Бонев, Аксел Исмаил и Мартин Чой.

Австрийският пилот Ян Мор, който кара в SBK извън класирането, слезе под 1.18 за една обиколка по време на официален старт, като направи най-бързата си обиколка за 1:17.890. Във вчерашния ден Мор подобри рекорда на Ангел Караньотов от 2019 година (1:17.614), като завъртя една обиколка за невероятните 1:17.182.

Към 15:22 на 30.08.2024 Новините от днес