site.btaРилски спортист и Локомотив (София) с победи във втория кръг на женското баскетболно първенство

снимка БТА

Рилски спортист (Самоков) и Локомотив (София) постигнаха победи във втория кръг на женското баскетболно първенство на България.

В столичната зала "Триадица" Локомотив спечели убедително срещу Академик (Пловдив) с 84:35 (24:12, 26:5, 20:8, 14:10).

Интрига в срещата нямаше, след като домакините поведоха с 50:17 на почивката и със 70:25 след 30 минути игра.

Гергана Цекова вкара 20 за столичанки, Ренета Димитрова и Теодора Големанска добавиха по 11, а за Академик с 8 точки завърши Ралица Кенарева.

Рилски спортист разгроми като гост новака Шоутайм (Варна) с 93:46 (27:13, 26:8, 20:14, 20:11), след като водеше през всичките 40 минути на двубоя. Така тимът от Самоков оглави класирането с две победи от два мача.

Най-резултатна за успеха беше Радина Илиева. По 11 добавиха Виолета Григорова (9 борби) и Гергана Бъчкова, а 10 точки вкара Кристина Станкова.

За Шоутайм Калина Георгиева реализира 13 точки, Юле Фенткер - 12.

До края на деня предстоят още два двубоя - Монтана 2003 - Шампион 2006 и Дунав (Русе) - Берое (Стара Загора).