site.btaПобеди за Барселона, Байерн, Жалгирис, Цървена звезда и Макаби на старта на баскетболната Евролига за мъже

снимка АП, архив

Испанският Барселона победи турският Анадолу Ефес с 91:74 (22:19, 18:15, 29:30, 22:10) като домакин в мач от първия кръг в баскетболната Евролига за мъже. По-силната последна четвърт бе в основата на успеха на каталунския гранд на старта на сезон 2023/2024.

Уили Ернангомес бе най-резултатен за домакините с 18 точки и 3 борби, а Ян Весели добави 16 точки и 7 борби. За гостите от Истанбул Шейн Ларкин завърши с „дабъл-дабъл“ от 16 точки и 12 асистенции.

В германското дерби Байерн Мюнхен се наложи над АЛБА Берлин с 80:68 (19:17, 17:27, 25:7, 19:17). Домакините от Байерн изоставаха с 36:44 на почивката, но в третата част отбелязаха 25 срещу само 7 точки за АЛБА и поведоха с 61:51 преди финалната четвърт.

Най-резултатен за гранда от Мюнхен беше Силвен Франсиско със 17 точки, 2 борби и 3 асистенции, докато за състава от Берлин Йоханес Тийман се отчете с 12 точки и 5 борби.

Италианският Виртус Болоня отстъпи като домакин на Жалгирис със 79:82 (23:15, 19:22, 23:21, 14:24) в друга среща от първия кръг за сезона в Евролигата.

Кийнан Еванс поведе гостите от Литва с 25 точки и 4 борби, а Джордан Мики реализира 18 точки и 6 борби за Виртус Болоня.

Пред погледа на сръбската тенис звезда Новак Джокович в Белград местният Цървена звезда надигра френския АСВЕЛ Вильорбан с 94:73 (29:18, 23:13, 17:24, 25:18). Домакините водеха през целия мач, като на почивката авансът им бе над 20 точки – 52:31.

С най-много точки за успеха завърши Шабаз Нейпиър – 21, докато за АСВЕЛ Жофри Ловерн допринесе с 18 точки и 6 борби.

Макаби Тел Авив се справи с другия сръбски тим Партизан с 96:81 (27:16, 28:27, 19:15, 22:23) като домакин в Израел. След силно начало баскетболистите на Макаби не изпуснаха инициативата през целия двубой, въпреки опитите на гостите да се доближат в резултата.

Лоренцо Браун записа 22 точки и 8 асистенции за израелския отбор, а за Партизан Алекса Аврамович реализира 24 точки.

Довечера предстоят останалите четири срещи от първия кръг в Евролигата по баскетбол за мъже: Панатинайкос – Олимпиакос, Баскония – Реал Мадрид, Валенсия – Монако и Фенербахче – Армани Олимпия Милано.

Към 07:14 на 20.05.2024 Новините от днес