site.btaБоруков вкара два гола за победа на Арда срещу Етър, тимът от Кърджали вече е трети в класирането

Снимка: БТА

Първенство на България по футбол, мач от 12-ия кръг на efbet Лига между Арда и Етър:

Арда (Кърджали) - Етър (Велико Търново) - 3:0 (1:0)
голмайстори: 1:0 Преслав Боруков 7, 2:0 Станислав Иванов 58, 3:0 Преслав Боруков 68
стадион: "Арена Арда", Кърджали
главен съдия: Венцислав Митрев
жълти картони: Мартин Стойчев, Деян Лозев, Лъчезар Котев (Арда); Крум Стоянов (Етър).
състав на Арда: Анатолий Господинов, Умар Сако, Абубакар Тунгара, Преслав Боруков, Мартин Стойчев, Джелал Хюсеинов, Деян Лозев, Радослав Цонев, Иван Тилев, Лъчезар Котев и Станислав Иванов.
състав на Етър: Мартин Величков, Мартин Николов, Георги Ангелов, Мариян Иванов, Крум Стоянов, Георги Александров, Моран Абдиел, Николай Янков, Шахредин Букхолда, Кольо Станев и Мартин Тошев (79-Ивайло Димитров).

Преслав Боруков вкара два гола и Арда (Кърджали) победи с категоричното 3:0 Етър (Велико Търново), с което отборът на Александър Тунчев изпревари Левски и ЦСКА-София и се изкачи на трето място в класирането на българската футболна efbet Лига.

Арда е наравно по точки със "сините" и двата отбора водят с една на "червените" преди останалите мачове от седмия кръг.

Арда натисна Етър още от началото и създаде първите опасности. Станислав Иванов проби отдясни в петата минута и подаде ниска топка в наказателното пъле, където удар на Абубакар Тунгара бе блокира. Последва корнер, при който Радослав Цонев центрира на близка греда и намери Преслав Боруков, който бе точен в седмата минута с глава за 1:0.

Мартин Тошев получи първата добра възможност за Етър след половин час, но неговият удар от около 20 метра попадна в ръцете на вратаря Анатолий Господинов.

Арда вкара втория си гол на старта на второто полувреме. В 58-та минута Станислав Иванов получи топката в наказателното поле, залъга на два пъти капитана на гостите Мариян Иванов и се разписа с прецизен удар по земята в далечния ъгъл.

Само десет минути по-късно Боруков вкара втория си гол за Арда. Домакините пробиха отдясно и Станислав Иванов подаде на Мартин Стойчев, който продължи топката към непокрития пред вратата Боруков. Нападателят стреля моментално и отново преодоля Мартин Величков.

С това Боруков записа шестия си гол от началото на сезона и дели второто място при реализаторите с Джовани от Локо (Пловдив) и Дюкенс Назон от ЦСКА-София. Лидер с гол повече все още е Атанас Илиев от Черно море (Варна).

Към 22:18 на 19.07.2024 Новините от днес