site.btaМауро Икарди пропусна по комичен начин дузпа в мача за Суперкупата на Турция, но след това се реваншира и донесе победата на Галатасарай срещу Истанбулспор

снимка АП архив

Аржентинският нападател Мауро Икарди и съотборникът му в Галатасарай Керем Актюркоглу станаха обект на подигравки в социалните мрежи, след като пропуснаха по комичен начин дузпа в мача от Суперлигата на Турция снощи.

Актюркоглу застана зад бялата точка в 37-ата минута на двубоя срещу Истанбулспор, но вместо да стреля във вратата, претърколи леко топката наляво за нахлуващия Икарди, който обаче стреля встрани, а вратарят Давид Йенсен вече беше тръгнал към другия ъгъл.

Бившият играч на Интер и голмайстор на Серия А Икарди се хвана за главата след шокиращия пропуск. Но пет минути по-късно той успя да се реваншира и да вкара победния гол за Галатасарай за 1:0 след асистенция на Актюркоглу.

Такъв тип дузпа не се изпълнява за първи път. Тиери Анри и Робер Пирес също не успяха да вкарат при подобен опит за Арсенал през 2005 година. Но легендата Йохан Кройф и Йеспер Олсен се разписаха за Аякс Амстердам през 1982-а, а Лионел Меси и Луис Суарес също постигнаха успех по този начин за Барселона през 2016 година.

Към 03:24 на 08.07.2024 Новините от днес